Choć, jak przyznaje dyrektor Muzeum Północnomazowieckiego w Łomży Jerzy Jastrzębski, organizatorzy obawiali się nieco o frekwencję, to pomimo upału goście na kolejnej Niedzieli św. Rocha i w tym roku dopisali. Tak samo, jak zwykle.
Niedziela św. Rocha w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie organizowana jest już od 1995 roku. W tym roku mija zatem okrągłe 20 lat od pierwszego festynu. Impreza, pomimo już 20-letniej historii, wciąż nie traci na świeżości. Niektórzy przyjeżdżają na nią co roku i wciąż znajdują coś nowego, coś, co wcześniej im umknęło. Dzieje się tak z powodu ogromnego bogactwa kurpiowskiej kultury i tradycji, która prezentowana jest podczas Niedzieli.
Jak co roku artyści ludowi prezentowali rzeźby, obrazy, zabawki, wycinanki, bursztyny, ceramikę, wiklinę, obrusy i koronki, dzieciaki miały mnóstwo frajdy podczas tradycyjnych zabaw i konkursów. Oprócz nich czekały na nie także takie atrakcje, jak przejażdżka na kucyku, trampolina czy karuzela.
Uczestnikom festynu przygrywała Kapela Kurpiowska, przy dźwiękach której tym chętniej próbowało się tradycyjnych przysmaków: swojskiej kiełbasy, miodów, serów i piwa kozicowego.
Jak wyglądał tegoroczna Niedziela św. Rocha obejrzycie w naszej wideorelacji. Zapraszamy!