Firma „MASTER” wybuduje blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Budynek ma być oddany za rok.
Wczoraj (15.07) prezes szpitala podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.
- Dzisiaj został wydany plac budowy. Niedługo pracownicy przystąpią do grodzenia tego terenu oraz wytyczania budynku przez geodetów. Liczymy się z tym, że w każdej chwili rozpoczną się prace związane z wykopami pod fundamenty - powiedział Bogusław Dębski, prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie.
Decyzję o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego podjął Zarząd Województwa 8 lipca br. Inwestycja znalazła się na liście kluczowych projektów, a jej wartość to ponad 12,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 8,8 ml zł.
Zambrowski szpital otrzyma nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Dodatkowo w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.