Reklama

Nowy Wojownik Maryi z Łomży – uroczyste Pasowanie w Rumii

25/06/2025 08:48

W minioną sobotę w Rumii odbyło się coroczne, uroczyste Pasowanie na Wojownika Maryi. W tym roku wspólnota powiększyła się o 204 mężczyzn, w tym 26 kapłanów. Wszyscy oni przygotowywali się przez 3 lata formacji, aby móc powiedzieć „Tak” Maryi i oddać się jej na wyłączną służbę.

Nie zabrakło łomżyńskiego akcentu, jako że jeden z nowo pasowanych wojowników jest przedstawicielem wspólnoty z Łomży.

- Wierzymy, że Matka Boża poprowadzi go dalej przez życie, umacniając w wierze i służbie Chrystusowi- piszą Wojownicy Maryi z Łomży.

Wspólnota z naszego miasta dziękuje za ten dar i już teraz zaprasza mężczyzn w wieku 18–50 lat do udziału w kolejnym roku formacyjnym, który rozpocznie się we wrześniu w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.

Wojownicy Maryi to maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Założycielem WM jest ks. Dominik Chmielewski SDB. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości