Reklama

Nowo wyświęceni księża opuszczają Łomżę. Wiadomo, gdzie będą służyć

26/06/2026 14:42

Pod koniec maja w łomżyńskiej Katedrze czterech diakonów przyjęło święcenia kapłańskie z rąk ordynariusza diecezji łomżyńskiej, biskupa Janusza Stepnowskiego. Wiadomo już, gdzie będą służyć nowo wyświęceni kapłani.

Z Łomży do Ostrołęki i Wyszkowa. Nowa droga nowych księży

30 maja święcenia w Łomży przyjęli: ks. Łukasz Grądzki (pochodzący z parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie), ks. Jacek Milewski (parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu), ks. Konrad Suchowiecki (parafia pw. św. Wawrzyńca w Zarębach) oraz ks. Filip Wróbel (parafia  pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu).  W tym roku nowo wyświęceni księża nie otrzymali publicznej informacji podczas uroczystości święceń, gdzie będą służyć, tak jak to zwykle bywało.

Reklama

Obecnie wiadomo już, gdzie będą służyć nowo wyświęceni księża. Informację przekazał nam ks. Jan Krupka, rzecznik kurii. Wszyscy czterej księża opuszczają Łomżę i przenoszą się do parafii w województwie mazowieckim, jednak nie będzie to daleka podróż. Zwierzchnicy młodych księży wysłali ich do Ostrołęki i Wyszkowa.

  • Ks. Łukasz Grądzki – parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce
  • Ks. Jacek Milewski – parafia pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce
  • Ks. Konrad Suchowiecki – parafia pw. św. Wojciecha w Wyszkowie
  • Ks. Filip Wróbel – parafia pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie

O tym, jak ważni dla diecezji łomżyńskiej i całego Kościoła w Polsce są księża, którzy właśnie rozpoczynają swoją posługę, niech świadczy pewna statystyka. W 2026 r. w całej Polsce wyświęcono niewiele ponad 200 księży. Dla porównania, w roku 1992 na polskie ołtarze weszło aż 768 nowych kapłanów. Współcześnie Kościół może o takich liczbach tylko pomarzyć.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości