Wakacje to czas kiedy krew jest bardzo potrzebna, gdyż częściej dochodzi o tragicznych w skutkach wypadków. Jest to też okres kiedy Centra Krwiodawsta mają braki. Aktualnie w białostockim RCKiK potrzebne są na wszystkie grupy krwi.
Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś będzie w potrzebie. Wszyscy, którzy mają możliwość podzielenia się tym, czego nie da się w żaden sposób wyprodukować proszeni są o pomoc. Można zgłaszać się do łomżyńskiego oddziału RCKiK w Szpitalu Wojewódzkim, ale też w terenie jest specjalny ambulans.
Przez cały lipiec w różnych miejscowościach organizowane są akcje pobierania krwi. Dzisiaj ambulans jest w Zambrowie i Białymstoku.
Do Łomży przyjedzie 19 i 20 lipca, chętni będę mogli oddać krew przy Alei Legionów 54 (19 lipca) i w Parafii Miłosierdzia Bożego (20 lipca).