Policja w Łomży ostrzega mieszkańców miasta przed oszustami, którzy ostatnio uaktywnili się w naszym mieście.
Jak informuje policja, w naszym mieście doszło dziś do co najmniej dwóch prób wyłudzenia pieniędzy. Pierwsza z potencjalnych ofiar usłyszała, że ma do odbioru przesyłkę. Gdy to nie zadziałało, oszuści zaczęli informować o wycieku gazu w mieszkaniu ofiary. Na szczęście łomżynianka okazała przytomność umysłu i rozłączyła się.
Druga próba wyłudzenia pieniędzy została przeprowadzona metodą "na policjanta". Do ofiary zadzwonił przestępca i podszywając się pod stróża prawa, poinformował ją o zagrożeniu jej pieniędzy. Następnie spytał o sumę oszczędności. Prawdopodobnie nie była ona zbyt duża, ponieważ przestępca rozłączył się, a oszuści się nie pojawili.
Policja apeluje do mieszkańców, aby zachowali ostrożność i nie ulegali sugestiom oszustów. W przypadku, gdy otrzymają państwo podejrzaną informację telefoniczną, należy dokładnie sprawdzić, kto dzwoni. Warto pamiętać, że banki oraz firmy telekomunikacyjne nie proszą o podanie haseł i numerów karty kredytowej przez telefon.
Pamiętajmy, że ostrożność to podstawa w dobie, gdy oszustwa telefoniczne stały się plagą. Dlatego, w przypadku podejrzeń, należy natychmiast skontaktować się z policją i zgłosić podejrzane zachowanie.
Wszyscy powinniśmy być bardzo uważni na tego typu sytuacje. Nie dajmy się oszukać i nie przekazujmy pieniędzy lub danych osobowych osobom, których nie znamy. To jedyna skuteczna metoda na uniknięcie kłopotów i strat finansowych.