Reklama

Seniorka za biedna, by ją okraść

15/01/2025 13:26

Policja w Łomży ostrzega mieszkańców miasta przed oszustami, którzy ostatnio uaktywnili się w naszym mieście.

Jak informuje policja, w naszym mieście doszło dziś do co najmniej dwóch prób wyłudzenia pieniędzy. Pierwsza z potencjalnych ofiar usłyszała, że ma do odbioru przesyłkę. Gdy to nie zadziałało, oszuści zaczęli informować o wycieku gazu w mieszkaniu ofiary. Na szczęście łomżynianka okazała przytomność umysłu i rozłączyła się. 

Druga próba wyłudzenia pieniędzy została przeprowadzona metodą "na policjanta". Do ofiary zadzwonił przestępca i podszywając się pod stróża prawa, poinformował ją o zagrożeniu jej pieniędzy. Następnie spytał o sumę oszczędności. Prawdopodobnie nie była ona zbyt duża, ponieważ przestępca rozłączył się, a oszuści się nie pojawili.  

Reklama

Policja apeluje do mieszkańców, aby zachowali ostrożność i nie ulegali sugestiom oszustów. W przypadku, gdy otrzymają państwo podejrzaną informację telefoniczną, należy dokładnie sprawdzić, kto dzwoni. Warto pamiętać, że banki oraz firmy telekomunikacyjne nie proszą o podanie haseł i numerów karty kredytowej przez telefon.

Pamiętajmy, że ostrożność to podstawa w dobie, gdy oszustwa telefoniczne stały się plagą. Dlatego, w przypadku podejrzeń, należy natychmiast skontaktować się z policją i zgłosić podejrzane zachowanie.

Reklama

Wszyscy powinniśmy być bardzo uważni na tego typu sytuacje. Nie dajmy się oszukać i nie przekazujmy pieniędzy lub danych osobowych osobom, których nie znamy. To jedyna skuteczna metoda na uniknięcie kłopotów i strat finansowych.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/01/2025 13:55
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości