Reklama

Pierwszy kościół pw. świętego Jana Pawła II. Otwarty w naszym regionie.

28/04/2014 05:10

Pierwszy w Polsce kościół pw. świętego Jana Pawła II powstał w Grajewie. Świątynia została poświęcona w niedzielę, kilka godzin po kanonizacji papieża Jana Pawła II w Watykanie. Jej proboszcz od początku zapowiada wzorowanie się na naukach papieża- Polaka i odkrywanie dziedzictwa zostawionego przez Ojca Świętego.

Budowa kościoła trwała od 2007 roku. Początkowo świątynia miała nosić imię Jana Pawła II. W 2011 roku, tuż po beatyfikacji, ówczesny biskup łomżyński Stanisław Stefanek podpisał dekret ustanawiający patronat błogosławionego Jana Pawła II. Od chwili kanonizacji w Watykanie, kościół nosi zaś już imię świętego, a nie- błogosławionego papieża.

- To, że Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym było dla nas pewne, było czymś oczywistym. Natomiast tak szybki tryb wyniesienia się nie zdarza, to jest dla nas ogromna niespodzianka- mówi ks. Tomasz Chludziński, proboszcz nowej parafii.

Reklama

Tym samym świątynia stała się pierwszym kościołem w Polsce oddanym w patronat kanonizowanemu papieżowi. Od początku ma zamiar czerpać z nauk głowy Kościoła.

- To jest niewyczerpana skarbnica. Jan Paweł II po prostu musiał tędy przejeżdżać, kiedy jako młody człowiek jeździł ze swoimi studentami na słynne „wakacje z Bogiem” na Suwalszczyźnie. To też może wyznaczyć kierunek pracy parafii- podpowiada biskup  łomżyński Janusz Stepnowski, który w niedzielę poświęcił nowy kościół w Grajewie.

Uroczystość oddania do użytku nowej świątyni zgromadziła setki mieszkańców Grajewa. Do parafii pw. św. Jana Pawła II będzie należało trzy tysiące osób.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości