Reklama

Pijany weekend. Z promilami, za kółkiem i bez uprawnień.

30/06/2014 07:52

Sześciu kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę, będąc pod znacznym wpływem alkoholu, zatrzymali policjanci. To wyjątkowo niekorzystny bilans pierwszego weekendu wakacji. Niemal wszyscy kierowcy są bardzo młodzi, a prawem jazdy cieszyli się zaledwie od kilku lat.

O takich dniach w dziennikarskiej nomenklaturze mówi się "pijany weekend". Kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić auto pod wpływem alkoholu rzeczywiście nie brakowało.

Serię zatrzymań pijanych kierowców rozpoczął 28-latek, skontrolowany w piątek po południu w Jedwabnem. Mężczyzna kierował ciągnikiem Ursus, do czego, jak się okazało- nie miał uprawnień. To jednak nie przeszkodziło mu wsiąść za kierownicę, w dodatku po alkoholu. Miał 1,3 promila.

Rekordzista, 59-latek kierujący renault laguna, został zatrzymany w sobotę wieczorem w Jednaczewie. We krwi miał 1,6 promila alkoholu.

Reklama

Tego samego dnia mundurowi zatrzymali 26-latka, który kierował fordem fiesta mając 0,6 promila alkoholu i 27-latka kierującego bmw, który w organizmie miał ponad 1,5 promila.

Niedziela też nie minęła spokojniej.

W Stanisławowie zatrzymany został 25-latek kierujący oplem astra. Przebadanie alkomatem wskazało, że mężczyzna ma we krwi 1,5 promila alkoholu. W dodatku samochodem kierował bez odpowiednich uprawnień.

W nocy policjanci skontrolowali zaś 34-letniego kierowcę opla omega. Mężczyzna jechał autem, mając we krwi 0,9 promila alkoholu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama