Reklama

Podał się za pracownika Urzędu Miasta. Zabrał oszczędności całego życia.

08/05/2014 12:20

Wylegitymował się identyfikatorem łudząco podobnym do tego, jakiego używają pracownicy Urzędu Miasta, obiecał załatwienie zasiłków z Unii Europejskiej i poprosił o pokazanie oszczędności. Po wizycie fałszywego urzędnika, mieszkaniec Łomży zorientował się, że padł ofiarą kradzieży.

Oszust, który zapukał do drzwi starszego mieszkańca Łomży, posiadał identyfikator podobny do tego, który na co dzień noszą pracownicy ratusza. Wylegitymował się nim, zachęcając starszego mężczyznę do rozmowy o możliwości uzyskania zasiłku ze środków unijnych.

Kiedy udało mu się już wejść do mieszkania, poprosił o wyciąg bankowy lub inny dowód posiadania zasobów pieniężnych. Starszy mężczyzna wyjął teczkę, w której przechowywał swoje oszczędności i pokazał oszustowi kopertę z żądaną przez niego kwotą. Teczkę z resztą oszczędności położył na stole.

Reklama

Gdy wyszedł, łomżyniak zorientował się, że teczka i pieniądze- oszczędności całego życia- zniknęły.

Informacja o wyjątkowo przebiegłym oszuście dotarła do Urzędu Miasta w Łomży, który zdecydowanie odcina się od praktyk mężczyzny.

- Podkreślamy z całą stanowczością, że urzędnicy nie odwiedzają mieszkańców w domach, sprawy można załatwiać tylko w siedzibie Urzędu. Urząd Miejski nie oferuje żadnych form zasiłków finansowanych ze środków UE. Jednostką, do której można zgłaszać się osobiście po wsparcie finansowe jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, natomiast działający w strukturach UM Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia ma w swoim zakresie obsługę świadczeń rodzinnych. Jedynie gońcowie zatrudniani przez Urząd Miejski roznoszą korespondencję wśród mieszkańców Łomży, ale nie wchodzą do mieszkań i nie składają odbiorcom żadnych ofert- przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Reklama

Sprawa została zgłoszona policji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości