W niedzielę 29 października w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży rozegrana została I edycja zawodów pływackich pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O" 2017 oraz Otwarte Zawody Pływackie klas gimnazjalnych i Szkół Średnich w pływaniu.
W niedzielny poranek na pływalni zjawiło się ponad 160 uczniów ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych i średnich z Łomży oraz pobliskich miast, którzy pływali w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Tego dnia nie zawiedli również kibice, którzy licznie zjawili się na trybunach, by kibicować swoim pociechom. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy klas gimnazjalnych i szkół średnich, którzy w liczbie około 50 osób zjawili się na basenie. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play oraz stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą czasy zdobyte przez zawodników. Po zakończeniu rywalizacji tych szkół wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.
Kolejnymi zawodami w tym dniu były zawody szkół podstawowych pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O". W pierwszej części tych rywalizacji odbyły się starty uczniów klas I i II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Następnie do rywalizacji o medale na dystansie 50 metrów w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym przystąpili zawodnicy z klas III–IV i V-VI. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy medale. Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji z zawodów.
Wyniki do pobrania:
Klasy Gimnazjalne Szkoły ŚrednieWyniki "Podstawówka na Fali H2O" do pobrania:
Styl dowolny - chłopcy Styl dowolny - dziewczęta Styl grzbietowy - chłopcy Styl grzbietowy - dziewczęta Styl klasyczny - chłopcy Styl klasyczny - dziewczęta Styl motylkowy - chłopcy Styl motylkowy - dziewczęta