Łomżyńscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. W okresie zimowym są one szczególnie narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze apelują - nie bądźmy obojętni!
- Zimą, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, policjanci w codziennej służbie sprawdzą miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, osoby starsze i osoby nietrzeźwe, które są szczególnie narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Jeżeli widzimy osobę narażoną na wychłodzenie, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane - informuje łomżyńska policja.
O miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazujemy je na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Policjanci sprawdzą każdą informację.
- Bezwzględnie reagujmy na cudzą krzywdę, bo czasami wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie - apelują.
zdj. KMP w Łomży