Reklama

Pracowity weekend łomżyńskiej Policji

26/05/2014 09:13

13 kolizji drogowych odnotowali w ciągu minionego weekendu na terenie powiatu łomżyńscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierujących, wśród których niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Konarzycach 46-letni mieszkaniec gminy Łomża, który mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi kierował samochodem marki volvo. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a o konsekwencjach postępowania mężczyzny zadecyduje sąd.

Po 1,9 promila mieli dwa mężczyźni, którzy wybrali się na przejażdżki skuterami. 28-letni mieszkaniec Podgórza oraz 37-letni mieszkaniec miejscowości Rapy w województwie warmińsko-mazurskim, oprócz tego, że kompletnie pijani, poruszali się po drodze na skuterach bez dokumentów uprawniających do kierowania nimi. W tej sytuacji obaj odpowiedzą przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenie, polegające na braku dokumentów uprawniających do jazdy.

Niewiele mniejszy wynik badania alkomatem, od amatorów jazdy na skuterach, miał kierujący samochodem marki Honda 31-letni mężczyzna. Oprócz tego, że we krwi miał 1,7 promila, on również wybrał się na przejżdżkę bez prawa jazdy. Natomiast 63-letniemu mieszkańcowi Łomży, za kierowanie pod wpływem alkoholu (1,4 promila) Fordem, zostało zatrzymane prawo jazdy.

Reklama

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy będą się teraz tłumaczyć przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary dla każdego z nich.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości