Reklama

Prokuratura nie składa broni w sprawie burmistrza Stawisk

01/07/2014 10:32

Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz w połowie czerwca został uniewinniony z zarzutów prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Sąd w Kolnie orzekł, że dowody jedynie uprawdopodabniają tę wersję, ale nie dają stuprocentowej pewności. Teraz kolneńska prokuratura, tak jak zapowiedziała wcześniej, podjęła decyzje o odwołaniu się od tego wyroku.

Prokuratura czeka tylko na  pisemne uzasadnienie werdyktu.

Sąd Rejonowy w Kolnie w czerwcu wydał wyrok uniewinniający burmistrza. Sędzia Piotr Rykaczewski uzasadniał, że zgromadzone dowody uprawdopodabniają wersję prokuratury, ale stuprocentowej pewności na to, że Waszkiewicz prowadził samochód pod wpływem alkoholu, nie dają.

Przeciw burmistrzowi wciąż toczy się proces o spowodowanie kolizji w lipcu 2012 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że za kilka tygodni sprawa się przedawni. Samorządowiec nie pojawił się na niej ani razu, zastrzegając, że pod jego nieobecność postępowanie nie może się toczyć.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama