Zespół Ratownictwa Medycznego z Łomży został zaatakowany nożem podczas interwencji w gminie Zbójna.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:15 w miejscowości Tabory-Rzym w gminie Zbójna. Zespół Ratownictwa Medycznego, który na co dzień stacjonuje w Nowogrodzie, interweniował u mężczyzny, który sam wezwał służby.
– Doszło do ataku nożem na zespół ratownictwa medycznego przez pacjenta, który sam do siebie wezwał karetkę. Członkom zespołu nic się nie stało. Agresor został obezwładniony. Zamierzam złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury rejonowej w Łomży – przekazała Ewelina Potaś, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, podkreślając, że ratownicy przeszli wcześniej odpowiednie przeszkolenia dotyczące samoobrony.
Reklama
74-latek został zatrzymany przez mundurowych. Obecnie trwają z nim czynności policyjne.