Decyzją zarządu województwa podlaskiego od stycznia br. obowiązki dyrektora Muzeum – Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie pełni Anna Malwina Szynkiewicz. Będzie ona kierować placówką do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu – a wszystko wskazuje na to, że zostanie on ogłoszony już niebawem.
Takie rozstrzygnięcie znalazło się w jednej z najnowszych uchwał zarządu województwa podlaskiego. Opublikowany przedwczoraj dokument wskazuje, że w najbliższym czasie konkurs zostanie już ogłoszony.
Informacja o planowanym postępowaniu została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, na portalu podlaskie.eu, a także w BIP i na stronie internetowej Muzeum – Skansenu Kurpiowskiego. Ogłoszenia będą dostępne również w siedzibie urzędu marszałkowskiego oraz w samym skansenie.
Zgodnie z upublicznioną uchwałą przewidywany termin rozpoczęcia postępowania konkursowego to 30 września br., a jego zakończenia – 10 grudnia br. Oznacza to, że jedna z najbardziej popularnych instytucji kultury w naszym regionie zyska - być może nowego dyrektora, jeszcze w tym roku.