Reklama

Świetny występ Martyny Krawczyńskiej na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

Martyna Krawczyńska reprezentująca klub KS Prefbet-Sonarol Łomża, zanotowała znakomity występ podczas 101. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Bydgoszczy. 

W biegu na 1500 metrów nasza zawodniczka uplasowała się tuż za podium, zajmując wysokie czwarte miejsce z czasem 4:24,52 sekundy. Wyścig rozegrany został w trudnych warunkach. Silny wiatr znacząco wpłynął na tempo rywalizacji. Zawodniczki długo biegły zachowawczo, a prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero po pokonaniu 1200 metrów. Wówczas czołowa czwórka oderwała się od reszty stawki, budując solidną przewagę, która na mecie wyniosła aż siedem sekund.

Choć Martynie nie udało się wskoczyć na podium, jej rezultat i tak zasługuje na uznanie. Wyprzedziły ją wyłącznie doświadczone olimpijki: Klaudia Kazimirska (finalistka z Paryża, czas: 4:21,92), Weronika Lizakowska (rekordzistka Polski, Paryż - 4:23,04) oraz Martyna Galant (półfinalistka z Tokio - 4:23,57).

Reklama

- Bardzo miło oglądało się ten występ. Martyna wykonała wszystkie założenia taktyczne w stu procentach i nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia - mówi Andrzej Korytkowski, szkoleniowiec zawodniczki.

Przed Martyną jeszcze kilka startów we wrześniu, po których zawodniczka będzie mogła zakończyć bardzo udany sezon.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości