Na terenie gminy Nowogród odbyło się szkolenie policjantów wchodzących w skład II Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy na wypadek wystąpienia zdarzenia kryzysowego czy zbiorowego zakłócania porządku publicznego.
19 kwietnia odbyło się szkolenie II Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprez masowych, wystąpienia zdarzenia kryzysowego czy zbiorowego zakłócania porządku publicznego.
W szkoleniu udział wzięli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Komendy Powiatowej Policji w Kolnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.
- Podczas szkolenia oprócz doskonalenia poruszania się w szyku policyjnym, funkcjonariusze zgłębiali zasady użycia chemicznych środków obezwładniających oraz pocisków niepenetracyjnych. Ze względów bezpieczeństwa, część szkolenia odbyła się na poligonie wojskowym na terenie gminy Nowogród - informuje KMP Łomża
Reklama
Ćwiczenia miały udoskonalić współprace policjantów, którzy biorą udział w interwencjach zwartych w przypadkach zakłóceń porządku publicznego.
źródło: KMP Łomża