Reklama

Szokujące wyniki ekshumacji: ofiarami ubeków były także niemowlęta!

18/07/2014 09:39

Nie tylko mężczyźni, ale również kobiety z dziećmi, w tym niemowlęta były grzebane na terenie Aresztu Śledczego w Białymstoku. Takie szokujące informacje odkryły poszukiwania szczątków ofiar komunistycznej bezpieki. 

Prace na terenie aresztu trwają od ubiegłego roku. Wtedy to odkryto pierwsze szczątki. Wrócono do nich w maju bieżącego roku. Znaleziono szczątki około 180 osób. Wśród ofiar były kobiety i dzieci.

Dotychczasowe ekshumacje prowadzono głównie na tyłach aresztu, na terenie dawnego ogrodu aresztu, a potem również w piwnicach budynku administracyjnego.

- Trzeba wreszcie ustalić jak wielkie jest to „pole śmierci” - mówi prokurator śledczego pionu IPN w Białymstoku, Zbigniew Kulikowski.

We wrześniu poprowadzone zostaną dalsze prace.

Reklama

Do tej pory oszacowano, że mogą tam spoczywać szczątki od kilkudziesięciu do ponad dwustu ofiar zbrodni komunistycznych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości