Reklama

Tak się rozbija mafię. Policja zatrzymała grupę kradnącą samochody. [autentyczne VIDEO i FOTO]

11/06/2014 08:52

Przez pół roku kradli samochody na terenie całej Polski. Niewykluczone, że na ich zlecenie znikały toyoty z Łomży. Ośmiu mężczyzn zostało zatrzymanych przez antyterrorystów. Policja umieściła w internecie autentyczny film z zatrzymania członków grupy przestępczej.

Grupa przestępcza, w skład której wchodzili mieszkańcy Warszawy oraz powiatu wołomińskiego i pruszkowskiego, działała od jesieni ubiegłego roku. Przewodził jej 29-letni Marek B. z Wołomina.

W ciągu kilku miesięcy członkowie grupy ukradli co najmniej kilkadziesiąt samochodów o nieustalonej wartości. Niewykluczone, że wśród nich były też toyoty, które kilka miesięcy temu zniknęły z parkingów w Łomży i bliskiej okolicy.

- Poszczególni członkowie grupy mieli przydzielone konkretne zadania związane z rozpoznaniem,  kradzieżą aut, ich rozkompletowaniem, legalizacją i sprzedażą- podaje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Reklama

Do rozbicia szajki zostali oddelegowani policjanci z Lublina, Białegostoku, Komendy Stołecznej Policji, a także funkcjonariusze ze Straży Granicznej i białostockiego Urzędu Kontroli Skarbowej.

Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli auto marki mitsubishi outlander pochodzące z kradzieży w Warszawie oraz kilka samochodów posiadających ślady ingerencji w pola VIN. Policjanci zabezpieczyli też sprzęt komputerowy oraz telefony komórkowe, mienie należące do podejrzanych o szacunkowej wartości 170 tys. złotych oraz 80 tys. w gotówce.

Reklama

Zatrzymani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże i paserstwo. Grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości