Reklama

Te gminy otrzymają pieniądze za szczepienia

12/11/2021 12:58

​​​​​​​Trzy gminy z naszego powiatu otrzymają nagrody pieniężne za najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców. Gmina Nowogród ma otrzymać aż milion złotych.

Chodzi o wyniki konkursu „Rosnąca odporność”. Promował on gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. Mogły brać w nim udział gminy ze wszystkich powiatów w kraju za wyjątkiem miast na prawach powiatu. Za pierwsze miejsce można było otrzymać 1 mln zł, za drugie miejsce – 500 tys. zł, a za trzecie – 250 tys. zł.  Najlepszy rezultat wśród gmin powiatu łomżyńskiego uzyskała gmina Nowogród (6,809 p.p.), do której ma trafić milion złotych. Tuż za nią są gminy Miastkowo (6,618 p.p. - 500 tys. zł) i Wizna (6,614 p.p. - 250 tys. zł ).

Żaden z samorządów naszego powiatu nie wygrał nagrody w ramach konkursu „Najbardziej odporna gmina”, w którym gmina z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców, w każdym z byłych 49 województw, miała szanse wygrać aż 1 mln zł. W przypadku byłego woj. łomżyńskiego nagroda trafi do gm. Szulborze Wielkie, znajdującej się obecnie w powiecie ostrowskim.

Reklama

Cały czas trwa konkurs „Gmina na medal”. Pierwsze 500 gmin w Polsce, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 67 proc., wygrywa 100 tys. zł.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości