Do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dotarł kolejny transport szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. W tym tygodniu swoje dawki otrzymać ma 270 osób.
To już kolejny transport szczepionek "covidowych". Pierwsze dawki dotarły do łomżyńskiego szpitala 27 grudnia i skorzystało z nich 150 osób.
W ramach kolejnego transportu do szpitala dotarło 270 dawek, które powinny zostać wykorzystane do piątku. Przyjmie je 270 osób. W czwartek szpital ma złożyć zamówienie na kolejne dawki, aby w następnym tygodniu rozpocząć proces szczepień podmiotów zewnętrznych z grupy "0".
Szczepienia dla seniorów jeszcze nie teraz
Podkreślmy, że w Łomży cały czas kontynuuowane są szczepienia grupy "0", czyli pracowników sektora ochrony zdrowia, do której - zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia - mają zostać włączeni rodzice wcześniaków.
Z rządowych zapowiedzi wynika, że proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się najprawdopodobniej już 15 stycznia. W etapie I ze szczepień mają skorzystać: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.
Szpital Wojewódzki w Łomży nie posiada wytycznych dotyczących szczepień w kolejnym etapie i nie prowadzi jeszcze zapisów na te szczepienia. O szczegółach na pewno poinformujemy na łamach naszego portalu.