Policja – wykorzystując radiowozy z megafonami – apeluje do mieszkańców województwa podlaskiego, aby pozostali w domach. Komunikaty możemy uszłyszeć również w Łomży
"Szanowni Państwo, tu policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych"
To jeden z komunikatów, które podlascy policjanci emitują przez megafony z radiowozów. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.
- W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu - podaje policja.
Nie wszyscy przestrzegają kwarantanny
Wczoraj podlascy policjanci sprawdzili poand 2 tys. osób na terenie województwa, które przebywają w kwarantannie domowej - podaje nadkom. Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku. Dwie osoby nie przestrzegały jednak kwarantanny i podczas sprawdzeń nie było ich w miejscu zamieszkania. Jedna osoba z powiatu białostockiego postanowiła wyjść na papierosa, a druga z powiatu monieckiego przekazała, że wyjechała z Polski. Policjanci w sprawie naruszeń kwarantanny prowadzą czynności wyjaśniające.
Poniżej komunikat emitowany przez łomżyńskich funkcjonariuszy:
Podobne komunikaty mają emitować również strażnicy miejscy.