Ponad 430 gramów amfetaminy znaleźli policjanci w domu 33-latka z Zambrowa. Decyzją sądu trafił on do aresztu tymczasowego.
Prokuratura Rejonowa w Zambrowie nadzoruje śledztwo przeciwko Krzysztofowi W. podejrzanemu o to, że w dniu 13 stycznia 2026 roku w Zambrowie posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 430 gramów amfetaminy oraz 3 gramy marihuany.
- Policjanci ustalili, że 33-latek może przechowywać w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości środków odurzających. Dzielnicowi od razu zauważyli na stole w pomieszczeniu gospodarczym pudełko, w którym był susz. W trakcie dalszych czynności, policjanci w kolejnych pudełkach ujawnili biały proszek. Narkotyki były pochowane w całym pomieszczeniu gospodarczym 33-latka. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że są to marihuana i amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 430 gramów amfetaminy oraz 3 gram marihuany, a także trzy wagi elektroniczne- poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie.
Reklama
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Krzysztof W. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Sąd Rejonowy w Zambrowie w dniu 15 stycznia 2026 roku uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.