- Ziemia łomżyńska edukacją stoi. Łomża jest dużym ośrodkiem edukacyjnym, oświatowym, ale też są gminy, które bardzo są zainteresowane rozwojem takiej edukacji już od przedszkoli - mówił wicemarszałek Marek Olbryś podczas dzisiejszego otwarcia nowego samorządowego przedszkola w Wiźnie. W nowej publicznej placówce opiekę znajdzie 46 dzieci. - Jesteśmy szczęśliwi, że uczestniczymy w takim wydarzeniu - mówi Grażyna Kręciszewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiźnie.
Przedszkole powstało w ramach projektu Aktywne Przedszkolaki, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Łącznie udało się pozyskać około 1,5 miliona złotych na potrzeby dzieci, które mają teraz możliwość korzystania z darmowych trzech posiłków oraz zajęć z psychologiem, logopedą i oligofrenopedagogiem. Należy do tego wszystkiego zaliczyć jeszcze zajęcia z rozwijania motoryki małej i dużej, bajkoterapii, tańca, gimnastyki korekcyjnej oraz dwa koła zainteresowań: małego przyrodnika i małego matematyka.
- W ramach wsparcia, które otrzymaliśmy, przedszkole zostało wyposażone w nowy sprzęt, nowe zabawki. Posiadamy specjalną salę ćwiczeń, w której znajdują się sprzęty multimedialne, takie jak tablice interaktywne, dywany multimedialne oraz siatki integracyjne, które to będą korygowały deficyty dzieci bądź też wprowadzały w najnowsze technologie - mówi Iwona Wiśniewska, wicedyrektor przedszkola "Aktywne Przedszkolaki".
Reklama
Z przedszkola, czynnego od godz. 7:00 do 17:00, skorzysta 46 dzieci. W trakcie trwania projektu, pobyt dzieci w tych godzinach będzie bezpłatny.
Więcej w naszym materiale VIDEO