Dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski to dorobek fighterów dwóch łomżyńskich klubów MMA z Amatroskich Mistrzostw Polski MMA, które w miniona sobotę zgromadziły na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie blisko 400 zawodników z całej Polski. Mistrzostwa zorganizowano jako część większego eventu - II edycji Forum MMA.
W Amatorskich Mistrzostwach MMA w Warszawie wzięło udział pięciu łomżyńskich fighterów: czterech z Fight Club Łomża i jeden z Black Horse MMA. Złote medale i tytuły Amatorskich Mistrzów Polski wywalczyli Hubert Sulewski w kategorii -66 kg junior i Arkadiusz Jesiotr w kategorii –93 kg senior full contact (obaj Fight Club). Wicemistrzem Polski w kategorii -55 kg kadet został natomiast Patryk Wieryszko (Black Horse MMA). Fight Club Łomża reprezentowali również Krystian Nosek i Hubert Żochowski.
- Nasz łączny wynik to dziewięć walk wygranych i tylko dwie przegrane - podkreśla trener Damian Zorczykowski.
Hubert Sulewski stoczył pięć walk z czego aż cztery wygrał przez poddanie z bardzo mocnymi rywalami.
- Jest to jego kolejny ważny tytuł i po raz kolejny udowadnia jakiej klasy jest zawodnikiem - mówi Zorczykowski.
Arkadiusz Jesiotr w drodze do tytułu stoczył walki z bardzo doświadczonymi rywalami. W pierwszej walce trafił na wolny los, w drugiej wygrał z reprezentantem Warszawy przez przerwanie sędziego po ciosach w parterze, w trzeciej walce wygrał przez decyzję sędziów.
- Bardzo dobrze zaprezentował się również Krystian Nosek, który wygrał swoje dwie pierwsze walki. Hubert Żochowski popełnił mały błąd, który wyeliminował go z dalszej części turnieju. Był to dla nas bardzo ciężki turniej, ponieważ od 8 rano musieliśmy czekać na swoje kategorie, które rozpoczęły się dopiero około godziny 20 - opowiada Damian Zorczykowski. - Chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu sponsorowi głównemu firmie Sonarol Sp.j Najda za wsparcie jakie otrzymujemy każdego dnia. Dzięki temu i naszej ciężkiej pracy możemy się nieustannie rozwijać - dodaje.
Również ekipa Black Horse MMA dziękuje swoim sponsorom Beacie i Robertowi Smugarzewskim, a wszyscy razem Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za wsparcie finansowe ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży.