Łomżyńska policja zatrzymała wczoraj w nocy kurierów nielegalnych imigrantów, którzy “zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy RP nieustalonej grupie imigrantów”. Zatrzymani to obywatele Holandii.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed północą.
- Policjanci WRD KMP Łomża w m. Piątnica zatrzymali do kontroli 2 samochody osobowe marki VW, którymi poruszało się 3 ob. Holandii. W/w mężczyźni podejrzani, o to że zorganizowali nielegalne przekroczenie granicy RP nieustalonej grupie imigrantów - informuje Marcin Gawryluk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.
Wszyscy zatrzymani kurierzy podejrzewani są o organizację innym osobom przekraczania granicy RP wbrew przepisom, grozi za to nawet do 8 lat więzienia.