Porażką 0:2 zakończyło się rozegrane wczoraj na bocznym boisku spotkanie kontrolne ŁKS-u 1926 z Polonią Warszawa. Rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Zaniewski. Po spotkaniu klub poinformował o podpisaniu umów z trzema nowymi piłkarzami.
W swoim kolejnym spotkaniu sparingowym ŁKS 1926 Łomża przegrał z Polonią Warszawa 0:2 (0:0). Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Obfite opady deszczu i nasiąknięte wodą boisko nie sprzyjało płynnej grze.
Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie, żadnej ze stron nie udało się zdominować rywala. Najlepszą okazję w tej części meczu mieli zawodnicy ŁKS-u, gdy po zagraniu ręką w polu karnym jednego z rywali, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Zaniewski jednak jego strzał obronił bramkarz gości, który w jeszcze lepszym stylu poradził sobie z dobitką Damiana Gałązki.
W drugiej połowie Mateusz Miłoszewski przemeblował zupełnie skład ŁKS-u co przełożyło się niestety na zdecydowanie słabszą grę gospodarzy, chociaż tuż po wznowieniu gry po przerwie kolejną dobrą okazję zmarnował Damian Gałązka.
Z upływem minut do głosu zaczęli dochodzić jednak goście i to oni od koło 60. minuty meczu dyktowali warunki gry, co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek po błędach obrońców ŁKS-u. Szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki miał jeszcze Przemysław Olesiński, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii trafił w słupek i wynik nie uległ już zmianie.
Kolejnym przeciwnikiem ŁKS-u w spotkaniu sparingowym będzie IV-ligowa Ostrovia Ostrów Mazowiecki. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę o godzinie 18.00 w Łomży.
ŁKS 1926 zagrał w składzie:
I połowa: Lipka – Przysowa, Melao, Kamienowski, Malinowski – Gałązka, Rydzewski, Świderski, Styś – Truszkowski, Zaniewski.
II połowa: Wienczatek – Brutkowski, Melao, Wasiulewski, Malinowski (65"Przysowa) – Gałązka (65" Styś), Kacprzyk, Brzozowski, Kubala – Sadowski, Olesińki.
Po spotkaniu klub poinformował o pozyskaniu trzech zawodników:
Wcześniej pozyskany został znany dobrze w Łomży Marcin Truszkowski. Tym samym wydaje się, że kadra zespołu na rundę wiosenną została zamknięta.
Zarząd klubu informuje także, że w sprzedaży są już karnety na rundę wiosenną, które można nabywać w sklepiku klubowym na Starym Rynku w cenach: 35 zł (trybuna „od rzeki), 70 zł (trybuna „kryta"), 150 zł (trybuna „VIP").