W minioną sobotę w Mławie odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Północnego Mazowsza, w których znakomicie zaprezentowali się pływacy łomżyńskiego UKS- Butterfly. Podopieczni Jarosława Szeremeta i Tomasza Drozdowskiego zdobyli aż 30 medali: 5 złotych, 15 srebrnych oraz 10 brązowych.
Indywidualnie najlepiej wypadli Aleksandra Zejer i Aleksander Dobrowolski, którzy dzięki bardzo dobrym wynikom zajęli III miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej (10 lat).
W zawodach wzięło udział 420 zawodników z 29 klubów, rywalizujących w dziewięciu kategoriach wiekowych (od 8 lat i młodsi – do kategorii open: 15 lat i starsi). UKS Butterfly reprezentowała liczna, 41-osobowa grupa pływaków, którzy jak zwykle nie zawiedli. W niemal każdej kategorii wiekowej łomżyńscy sportowcy zdobywali medale zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej.
Najlepsi zawodnicy
Najwięcej, bo aż trzy medale, zdobyła Aleksandra Zejer:
- trzy srebrne na 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym
- ponadto była czwarta na 50 m stylem grzbietowym
Dzięki uzyskanym wynikom zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2015.
Aleksander Dobrowolski również zaprezentował wysoką formę.
Zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym, a w pozostałych startach: 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym uplasował się na IV miejscach, co łącznie dało mu III miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców z rocznika 2015.
Złote medale zdobyli także:
Lena Aleksandrowicz (kat. 12 lat) - 50 m stylem grzbietowym,
Kornelia Szerszun (kat. 14 lat) - 50 m stylem grzbietowym,
Dawid Domaszewski (kat. 14 lat) - 100 m stylem motylkowym.
W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowała się Hania Kowalczyk, zdobywając srebrny medal w konkurencji 25 m stylem grzbietowym (kat. 8 lat i młodsi). Na tym samym dystansie zajęła także V miejsce w stylu dowolnym oraz VII w klasycznym.
Sukcesy sztafet
Równie imponująco wypadli zawodnicy w konkurencjach sztafetowych, zdobywając aż 7 medali.
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna 14-latków, która wywalczyła złoto w dwóch wyścigach sztafet mieszanych: 4 × 50 m stylem zmiennym, 4 × 50 m stylem dowolnym.
Medaliści w konkurencjach indywidualnych
Kat. 8 lat i młodsi
Hania Kowalczyk – II m-ce, 25 m st. grzbietowym
Kat. 9 lat
Igor Chludziński – II m-ce, 25 m st. klasycznym
Kat. 10 lat
Aleksandra Zejer – II m-ce, 50 m st. dowolnym; II m-ce, 100 m st. dowolnym; III m-ce, 50 m st. motylkowym
Aleksander Dobrowolski – II m-ce, 50 m st. dowolnym
Kat. 11 lat
Barbara Pisiak – II m-ce, 50 m st. grzbietowym
Kat. 12 lat
Lena Aleksandrowicz – I m-ce, 50 m st. grzbietowym
Aleksander Szerszun – III m-ce, 100 m st. grzbietowym
Oliwier Domaszewski – III m-ce, 50 m st. grzbietowym; III m-ce, 50 m st. motylkowym
Kat. 13 lat
Zuzanna Piaścik – II m-ce, 100 m st. grzbietowym; II m-ce, 100 m st. dowolnym
Lena Sienkiewicz – II m-ce, 100 m st. klasycznym
Jakub Janowski – III m-ce, 100 m st. klasycznym
Kat. 14 lat
Dawid Domaszewski – I m-ce, 100 m st. motylkowym; III m-ce, 100 m st. zmiennym
Kornelia Szerszun – I m-ce, 50 m st. grzbietowym; II m-ce, 50 m st. dowolnym
Amelia Wiszowata – II m-ce, 50 m st. klasycznym; III m-ce, 100 m st. dowolnym
Jakub Perkowski – III m-ce, 50 m st. klasycznym; III m-ce, 100 m st. klasycznym
Sztafety – konkurencje drużynowe
Złote medale
sztafeta mieszana 4 × 50 m st. zmiennym (kat. 14 lat): Szerszun, Wiszowata, Balkiewicz, Perkowski
sztafeta mieszana 4 × 50 m st. dowolnym (kat. 14 lat): Szerszun, Wiszowata, Balkiewicz, Perkowski
Srebrne medale
4 × 50 m st. dowolnym (kat. 10 lat): Budziszewski, Sutuła, Zejer, Dobrowolski
4 × 50 m st. dowolnym (kat. 12 lat): Aleksandrowicz, Kamińska, Domaszewski, Makowski
4 × 25 m st. zmiennym (kat. 9 lat): Jaskólski, Zabielska, Kowalczyk, Chludziński
4 × 50 m st. zmiennym (kat. 10 lat): Budziszewski, Sutuła, Zejer, Dobrowolski
Brązowe medale
4 × 50 m st. zmiennym (kat. 12 lat): Aleksandrowicz, Żebrowska, Domaszewski, Makowski