Kolejne oszustwo podczas sprzedaży w sieci. Wczoraj ofiarą przestępców padła 48-latka, która wystawiła na sprzedaż komplet opon. Kobieta kliknęła w link przesłany przez rzekomego kupującego. Tam wpisała dane do bankowości elektronicznej, a potem zorientowała się, że z jej konta zniknęło blisko 9 tysięcy złotych.
Wczoraj, do łomżyńskich policjantów zgłosiła się 48-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas sprzedaży w internecie.
- Z relacji kobiety wynikało, że na jednym z portali aukcyjnych zamieściła ogłoszenie o sprzedaży kompletu opon. Już chwilę później za pośrednictwem komunikatora otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. Wynikało z niej, że kupująca zamówiła już kuriera na jej adres i opłaciła zakup. Chcąc potwierdzić tę transakcję 48-latka kliknęła w przesłany jej link. Kobieta została przekierowana na stronę łudząco podobną do bankowości elektronicznej jej banku. Tam wpisała hasło i login potrzebne do logowania, a następnie w przesłany jej kod dostawy. Chwilę później otrzymała informację z systemu, że na jej konto loguje się inne urządzenie niż te, które ma przypisane. Wtedy 48-latka zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta. Ponownie zalogowała się na swoje konto, gdzie okazało się, że z jej rachunku zniknęło 8.900 złotych - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Aby nie paść ofiarą oszustów - pamiętaj!