Łomżyńscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 56-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj tuż przed godziną 20:00 policjanci z łomżyńskiej drogówki pełniący służbę na drodze krajowej numer 61, w pewnym momencie zwrócili uwagę na opla, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.
- Gdy funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli, wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący oplem 56-latek ma ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie - poinformowała Komenda Miejska Policji z Łomży.
Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego od razu stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nietrzeźwy kierujący to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.