Łomżyński pilot motoparalotni Adam Pupek otrzymał w miniony weekend oficjalne powołanie do Kadry Narodowej Polski. Razem z nawigatorką Klaudią Pieniążek rozpoczął właśnie przygotowania do najważniejszych w swojej dotychczasowej karierze zawodów - Mistrzostw Europy!
O tym, ze zostanie powołany do kadry Adam Pupek wiedział już wczesniej. Jak tłumaczy, już przed sezonem wiadomo było, że ten, kto wygra Puchar Polski, takie powołanie otrzyma. Adam Pupek z nawigatorem Adrianem Borkowskim zwyciężył w całym cyklu ubiegłorocznego Pucharu Polski i już we wrześniu miał pewność, że znajdzie się w kadrze, jednak dopiero w trakcie minionego weekendu, podczas zgrupowania kadry na Górze Żar, otrzymał oficjalne powołanie.
- Latałem już wcześniej z Klaudią i dobrze nam szło, dlatego znaleźliśmy się razem w teamie. Teraz zaczęliśmy przygotowania do Mistrzostw Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Czechach. W tym celu będziemy przez cały sezon razem brać udział w różnych zawodach - mówi Adam Pupek.
Kadra Narodowa Polski składa się z 31 osób, w tym z siedmiu załóg dwuosobowych. Z kolei dwie z tych załóg to aktualni mistrzowie świata. Jak podkreśla Adam Pupek, dzięki temu może on trenować i rywalizować z najlepszymi, przez co podnosi też swoje umiejętności. Powołanie do kadry obowiązuje na cały najbliższy sezon, a w nim, oprócz Mistrzostw Europy, będą także Mistrzostwa Świata. Adam tonuje jednak nastrój i najpierw chce pokazać się z jak najlepszej strony w rywalizacji na Starym Kontynencie, a później dopiero myśleć o tym, co dalej.
Warto też przypomnieć, że Adam Pupek jest pomysłodawcą i wykonawcą niespodzianki dla dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie on przybiera postać latającego Mikołaja, na którego czekają setki dzieci w Łomży. W najbliższe święta, być może, przyleci do nich Mikołaj - Mistrz Europy, czego panu Adamowi szczerze życzymy!
Zdjęcia pochodzą z facebookowego profilu Adama Pupka: https://www.facebook.com/adam.pupek