Chociaż ogólnopolski projekt piłkarski "Akademia Młodych Orłów" już się zakończył, to inicjatywa polegająca na wyławianiu młodych talentów będzie w Łomży kontynuowana. - Bezpłatne zajęcia ruszą od września, a nabór już się rozpoczął - informuje Grzegorz Daniluk z Kancelarii Prezydenta Miasta.
Projekt "Akademia Młodych Orłów" zapoczątkowany został w 2014 roku i dedykowany był dzieciom z kategorii wiekowych od skrzata (U-6, U-7), przez żaka (U-8, U-9), po orlika (U-10, U-11). Tylko w Łomży spod jego skrzydeł wyszło około 900 dzieci.
- Uważam, że była to niezwykle cenna inicjatywa i warto ją kontynuować. Piłka nożna uczy bowiem tolerancji i szacunku do drugiej osoby oraz zdrowych zasad rywalizacji. Cechy charakteru, które kształtujemy od najmłodszych lat poprzez sport przydają się w życiu dorosłym – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Reklama
Miasto Łomża rozpocznie nowy projekt wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Młodzieżowym ŁKS-em pod nazwą "Akademia Piłki Nożnej Łomża".
- Młodzi adepci futbolu mogliby nieodpłatnie rozpocząć treningi od września. Chciałbym podziękować przede wszystkim panu prezydentowi, za wsparcie tej inicjatywy i obdarzenie zaufaniem mojej osoby. Koordynacja programu AMO to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Sławomir Stanisławski, koordynator projektu i jeden z trenerów w nowej akademii.
W ramach akademii powstać ma 5 grup dziecięcych (roczniki 2010 – 2015), a każda z nich miałaby zajęcia 2 razy w tygodniu. Treningi będą odbywały się na Orliku przy ul. Bernatowicza oraz hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 (ul. Mickiewicza). Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 502 514 411. Nabór już ruszył
Źródło: UM Lomza/mylomza