Jacek Piorunek nadal będzie przewodniczył powiatowym strukturom Platformy Obywatelskiej- zdecydowali dziś członkowie partii. Podczas zorganizowanego zjazdu, wybrali też delegatów, którzy wezmą udział w wyborach regionalnych PO pod koniec października.
Sobotni zjazd powiatowy rozpoczęło przyjęcie kadencyjnego sprawozdania zarządu, które przedstawił dotychczasowy przewodniczący Jacek Piorunek.
Po jednogłośnym zaakceptowaniu sprawozdania, delegaci zdecydowali podczas tajnego głosowania o powierzeniu Piorunkowi funkcji przewodniczącego powiatowych struktur PO na kolejną kadencję.
Delegaci wybrali też czternastoosobową Radę Powiatu PO. Wiceprzewodniczącym Rady został Zdzisław Kopańczyk. Na stanowiska sekretarza została wybrana Halina Chodnikiewicz, a skarbnika- Karol Borawski. Funkcje członków zarządu zostały powierzone: Stanisławowi Michałowskiemu, Marianowi Okrągłemu, Hubertowi Kozłowskiemu, Jadwidze Dudzińskiej- Głaz i Jadwidze Michałowskiej.
Członkowie PO wybrali też siedmiu delegatów na Zjazd Regionu Podlaskiego PO, który 27. października odbędzie się w Białymstoku. Tam zostanie wybrany przewodniczący PO w województwie.
Bez zmian i w mieście
W niedzielę, 6. października odbył się też zjazd miejskich struktur PO. O przewodnictwo rywalizowało trzech członków partii: Sławomir Zgrzywa, Maciej Głaz i Cezary Kisiel. W drugiej turze głosowania zwyciężył Zgrzywa, który miejskiej Platformie przewodzi od ponad roku.