Już oficjalnie. Jedna z największym imprez pływackich dla najmłodszych odbędzie się w Łomży.
Otylia Swim Cup odbędzie się 5-6 października na obiekcie Parku Wodnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Organizatorem imprezy będzie Fundacja Otylii Jędrzejczak. W czasie zmagań w naszym mieście pojawi się mistrzyni olimpijska - Otylia Jędrzejczak.
Otylia Swim Cup organizowany jest od kilku lat. W ostatnich dwóch odbywał się w Warszawie, Lublinie, Opolu i Kaliszu, gromadząc ponad 2000 uczestników. Teraz jest szansa, że zagości do naszego miasta. Pomysłodawcą jest Fundacja DR OTIS, która nawiązała w tej sprawie kontakt z Fundacją Otylii Jędrzejczak i zaprosiła do pomocy w organizacji przedsięwzięcia UKS Butterfly Łomża.
Przychylne przedsięwzięciu są władze Łomży. - To niezwykle ciekawa inicjatywa popularyzująca pływanie, które pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój ruchowy dzieci i młodzieży. Daje też możliwość spotkania się młodym adeptom tej dyscypliny sportu z prawdziwą mistrzynią - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, zapewniając o wsparciu miejskich instytucji w organizacji zawodów.
Dwudniowy turniej adresowany będzie do dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia należących do klubów pływackich zrzeszonych w PZP. Obecnie trwają procedury związane z pozyskaniem przez Fundację ministerialnego dofinansowania na organizację tegorocznego cyklu Otylia Swim Cup.