Znany trener i były selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej Andrzej Strejlau odwiedził wczoraj Łomżę i skorzystał z zaproszenia Młodzieżowego ŁKS-u, by zapoznać się bliżej z klubem, systemem szkolenia oraz obejrzeć trening jednej z grup. Po sobie szkoleniowiec zostawił rady, które łomżyńscy działacze zamierzają wcielić w życie.
Andrzej Strejlau podkreślał, że bez szkolenia młodzieży żaden klub piłkarski nie jest w stanie zbudować trwale swojej wielkości. Podawał przykłady klubów, które upadały nie mając oparcia w swoich wychowankach.
Znany trener radził działaczom MŁKS-u utrzymywać bliskie i dobre kontakty z mediami, dzięki którym będzie większa szansa na pozyskanie sponsorów. Z podziwem kiwał głową słysząc, że w 18 grupach treningowych Młodzieżowego ŁKS-u ćwiczy około 450 dzieci i młodzieży z 12 roczników.
Podczas spotkania z dziennikarzami sypał anegdotami ze swojego bogatego, trenerskiego doświadczenia. Zachęcał też łomżyńskie media do objęcia patronatem wybranych grup młodych piłkarzy. Podkreślał, że to najlepsza rada, jaką może dać, a współpraca klubu z lokalnymi mediami z pewnością przyniesie dobre efekty.
Zapraszamy do obejrzenia relacji video z wizyty Andrzeja Strejlaua w Młodzieżowym ŁKS-ie.