Reklama

Bitwa pod Wizną. Koncert na rozpoczęcie obchodów [FOTO]

11/09/2022 09:58

Żołnierze bronili fortyfikowanego odcinka Wizna nad Narwią trzy dni. Tym samym spowolnili niemieckie plany okrążenia Warszawy od wschodu i dali polskim oddziałom czas na wycofanie się ku Rumunii. W 2022 roku mijają 83 lata od tego wydarzenia. Tegoroczne obchody zainaugurował koncert.

W sobotni (10.09) wieczór rozpoczęły się obchody 83. rocznicy bitwy pod Wizną.

Na placu przed kościołem im. Jana Chrzciciela w Wiźnie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Dla publiczności zagrał również zespół Forteca.

- Forteca już występowała w Wiźnie. Może z bardziej rockowym repertuarem. Teraz mają bardziej akustyczny. A dlatego Forteca, że mają bardzo, ale to bardzo znaną piosenkę “Bohaterowie spod Wizny - kapitan Raginis” - przypomina wójt gminy Wizna Mariusz Soliwoda. 

Reklama

Uroczystości rocznicowe będą kontynuowane w niedzielę (11.09). Zostaną one przeprowadzone w tym samym czasie w Wiźnie i w Strękowej Górze.

- Jeżeli mówimy o stowarzyszeniu i gminie Wizna, to my współpracujemy od samego początku i pewnie tak zostanie. Bohaterowie są jedni i dla bohaterów powinni działać wszyscy wspólnie a nie wszyscy oddzielnie. Taka jest zasada - wyjaśnia Marcin Sochoń ze Stowarzyszenia Wizna 1939. 

W obydwu wspomnianych miejscach, poza oficjalnymi uroczystościami, zaplanowano pikniki militarne. Więcej: Podwójne obchody 83. rocznicy bitwy pod Wizną

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości