Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie organizuje w czasie najbliższego weekendu Bokserski Klub Sportowy Tiger Łomża. Sympatycy tej dyscypliny będą mieli okazję obejrzeć w Hali im. Olimpijczyków Polskich rywalizację około 70 młodych pięściarzy z czterech województw. Stawką zawodów są awanse do Mistrzostw Polski.
W zawodach uczestniczyć bedą młodzi pięściarze z czterech okręgowych związków bokserskich: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i warszawsko-mazowieckiego. Mistrzostwa organizowane są w 18 kategoriach wagowych. Każdy związek wystawia po jednym zawodniku w danej kategorii. Jeżeli więc będzie pełna obsada, to w zawodach weźmie udział 72 pięściarzy (po czterech w każdej kategorii wagowej).
- Do Mistrzostw Polski awansuje tylko jeden - zwycięzca kategorii wagowej - tłumaczy Zbigniew Maleszewski prezes BKS TIGER i jednocześnie prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego - organizator zawodów.
W Mistrzostwach zobaczymy dwóch reprezentantów łomżyńskiego klubu. Będą to uczestnicy niedawnych Mistrzostw Europy w Zagrzebiu, faworyci w swoich kategoriach, Filip Zalewski (76 kg) i Maksymilian Miłaszewski (62 kg).
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozgrywane będą w sobotę i niedzielę w Hali im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny 18. Szczegółowe informacje na dołączonym plakacie. Wstęp na trybunę hali - bezpłatny!
