Przekazanie sztandaru wraz z uroczystym wbiciem w drzewiec pamiątkowych gwoździ odbyło się dokładnie 7 sierpnia 1966 roku, tuż po zakończeniu defilady zawodników i działaczy wszystkich sekcji klubu, która odbyła się w roku 40-lecia jego istnienia. To zabytek i ważny element historii łomżyńskiego sportu, a obecne władze ŁKS-u chcą przywrócić mu dawny blask.
Ponad 50-letni sztandar Łomżyńskiego Klubu Sportowego wymaga profesjonalnej renowacji i odświeżenia.
- Sztandar Łomżyńskiego Klubu Sportowego ufundowano Klubowi 7 VIII 1966 r., śmiało można więc mówić, że jest to zabytek i ważny element historii łomżyńskiego sportu. Wymaga jednak profesjonalnej renowacji i odświeżenia, które wykonuje dla Klubu zajmująca się taką tematyką firma z Suwałk. Połowę potrzebnej kwoty na renowację przekazał nam Sponsor, o drugą część potrzebnej kwoty zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki!- czytamy w opisie zbiórki.
Reklama
ŁKS 1926 Łomża zwraca się z prośbą o wsparcie do wszystkich sympatyków piłki nożnej i sportu w Łomży. Celem jest uzbieranie 1800 złotych. Zbiórka dostępna jest tutaj: Renowacja sztandaru Łomżyńskiego Klubu Sportowego.