Reklama

Czołgi, haubice i opancerzone wozy pod Łomżą

21/09/2021 15:35

W Nowogrodzie trwają przygotowania żołnierzy do szkolenia z pokonywania przeszkody wodnej. Ciężkie pojazdy będą musiały zmierzyć się z rzeką Narew.

Mundurowi przygotowują się do zajęć, które odbędą się w Nowogrodzie pod Łomżą. Wezmą w nich udział m.in. żołnierze z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 18 Pułku Logistycznego z Łomży, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 18 Batalionu Dowodzenia z Siedlec, 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina czy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W działania zaangażowane są też inne jednostki, a przynajmniej część żołnierzy jest już na miejscu, co widać na zdjęciach opublikowanych przez 1 WBP.  Najbardziej widowiskowym elementem ćwiczeń będzie pokonywanie przeszkody wodnej – Narwi. To prawdziwy sprawdzian dla czołgów, ponieważ będą musiały one pokonać rzekę jadąc po dnie. Most posłuży jedynie pojazdom kołowym. 

Jakie pojazdy zostaną wykorzystane do ćwiczeń? Jak przekazał nam ppor. Jacek Piotrowski z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, będą to m.in. czołgi Leopard, w tym pojazdy w wersji 2PL, czyli najnowocześniejsze czołgi będące w posiadaniu Wojska Polskiego. W Nowogrodzie będzie można zobaczyć również m.in. czołgi T-72, transportery opancerzone ROSOMAK, bojowe wozy piechoty (BWP), samochody opancerzone BRDM oraz samobieżne haubice Goździk.

Reklama

Przejazdy przez Narew planowane są w następnym tygodniu.

fot. 1WBP

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości