Filip Rudczyk, zawodnik łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly, zdobywając cztery złote medale, uzyskał tytuł najlepszego zawodnika w kategorii Młodzik – 12 lat, na rozegranych w miniony weekend w Suwałkach - Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików - 12,13 lat.
W dniach 19-20 marca, zawodnicy łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly rywalizowali w Suwałkach, gdzie odbywały się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików - 12,13 lat. Młodzi pływacy z rocznika 2008 i 2009, z klubów pływackich województw podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych (każdy zawodnik w maksymalnie 4 startach) oraz 2 sztafetowych.
Łomżyński klub reprezentowało 10 zawodników: Patrycja Anotsiuk, Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko, Maja Dużyńska, Kacper Kossakowski, Kaja Kurpiewska, Amelia Piaścik, Jakub Plona, Filip Rudczyk i Filip Włodarczyk.
W kategorii Młodzików 12 lat, w rywalizacji chłopców, bezkonkurencyjny okazał się Filip Rudczyk, zdobywając 4 złote medale w konkurencjach stylu dowolnego (400 m i 100 m) oraz grzbietowego (200 m i 100 m). Osiągnięte rezultaty pozwoliły Filipowi na zdobycie tytułu najlepszego zawodnika Mistrzostw w swojej kategorii wiekowej. Jak twierdzi trener Bartosz Kutny: „Filip wygrał swoje konkurencje z dość wyraźną przewagą. W każdym wyścigu pobił swoje rekordy życiowe, z czego na dystansach 100 m w stylu grzbietowym i dowolnym, ustanowione tydzień temu w Warszawie.”
Pozostali zawodnicy również podjęli rywalizację z rówieśnikami bijąc swoje rekordy życiowe i zdobywając miejsca tuż poza podium:
W klasyfikacji generalnej dziewczyn kat. 12 lat najlepiej wypadła Kaja Kurpiewska – zajmując 9 miejsce, zaś w kategorii kat. 13 lat, Eliza Chrzanowska zajmując 12 miejsce.
W rywalizacji sztafet drużyna łomżyńskiego klubu, uplasowała się w połowie stawki, zajmując:
- Wielu z naszych podopiecznych po raz pierwszy rywalizowało na dość wymagających dystansach, w imprezie tej rangi. To powodowało, że nie uniknęliśmy błędów, a w konsekwencji również kilku dyskwalifikacji. Z takich sytuacji należy jednak wyciągać wnioski i zbierać doświadczenie na kolejne starty – podkreślają trenerzy łomżyńskiego UKS Butterfly.
Reklama
Organizatorzy zawodów umożliwili również rywalizację zawodników z innych roczników w kategorii 14 lat i wyżej (open), gdzie startowało również 5 zawodników łomżyńskiego klubu: Szymon Pachucki, Marcel Pachucki, Grzegorz Kuteszko, Miłosz Parzych oraz Ignacy Balkiewicz. Dla starszych zawodników, którzy ścigali się bez podziału na kategorie wiekowe, starty miały charakter kontrolny, w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski 14 - latków.
Niestety, z powodu zamknięcia łomżyńskich pływali, młodzi pływacy muszą przerwać treningi, na co najmniej miesiąc czasu. „Obecna sytuacja pandemiczna, nie jest łatwa dla klubu. Zamykanie basenów uniemożliwia prowadzenie treningów zarówno w grupach starszych, jak i młodszych. Miejmy nadzieję, że jest to już ostatnie zamknięcie i po 09 kwietnia, będziemy mogli wrócić do regularnych zajęć” - podkreśla prezes klubu Jarosław Szeremet.