Damian Zorczykowski, którego wiele osób zna z zawodowych walk w MMA, uczestniczy też chętnie w nieco innej formule. Mowa o Brazylijskim Jiu Jitsu, w którym zawodnik z Łomży jest posiadaczem brązowego pasa. W minioną sobotę Damian wywalczył tytuł wicemistrza Polski w tej dyscyplinie!
VIII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu 2018 zorganizowane zostały w sobotę 24 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej LOSiR w Luboniu. Uczestniczyło w nich 320 zawodników z całej Polski. Damian Zorczykowski, który walczył w kategorii brązowych pasów adult do 73,5 kg, zdobył podczas tych zawodów srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. W finale, decyzją sędziowską, uległ Krzysztofowi Klaczkowi z Konina. Mimo wielu prób technik kończących mistrzowi nie udało się zmusić naszego zawodnika do poddania, jednak to on zdołał zdominować to starcie i werdykt musiał być na jego korzyść (poniżej nagranie video tej walki).
- Każdy kto mnie zna wie, że kocham Jiu Jitsu i mimo, że walczę zawodowo w MMA to nie potrafię odmówić sobie startów w zawodach parterowych. Doświadczenie, jakie zdobywam na takich zawodach jest bezcenne i ma ogromny wpływ na przebieg walk w MMA, dlatego bardzo cieszę się z dzisiejszego wyniku bo były to jedne z najważniejszych zawodów – Mistrzostwa Polski No-Gi Jiu Jitsu - podkreślał Damian po zakończeniu zawodów.
Zorczykowski, który jest w trakcie przygotowań do swoje szóstej już zawodowej walki w formule MMA, cały miniony tydzień spędził w Luboniu, gdzie trenował pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego w jednym z czołowych polskich klubów Ankos MMA.
- Wracam teraz do domu, do mojej rodziny cały, zdrowy i gotowy na galę Babilon MMA 3. Jeszcze tylko dwa tygodnie przygotowań, kilka dni łapania świeżości i 16 marca czeka mnie nagroda – walka, której czuję ogromny głód - mówił zawodnik, który zamierza ponownie poprawić swój rekord MMA i wydłużyć serię kolejnych zwycięstw do pięciu.