Reklama

Diamentowe i złote gody w gminie Wizna [FOTO]

Jedenaście małżeństw z gminy Wizna obchodziło w minioną niedzielę (20.10) diamentowe oraz złote gody.

50 i 60-lecie pożycia małżeńskiego to wyjątkowa rocznica, niezwykły Jubileusz dla ludzi, którzy przeżyli razem pół wieku. „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – odznaczenie od Prezydenta RP otrzymało 11 par z terenu gminy Wizna.

Uroczyste obchody 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęły się w dniu 20.10.2024 r. o godzinie 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Wiźnie. Podczas Mszy Świętej w intencji Jubilatów, koncelebrowanej przez proboszcza ks. Piotra Mazurka małżonkowie wysłuchali kazania o sile miłości oraz istocie małżeństwa i rodziny.

Reklama

Kolejna część uroczystości miała miejsce w budynku Urzędu Gminy Wizna w sali konferencyjnej, gdzie Wójt Gminy Wizna Artur Szulc oraz Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Siemieniuk vel Morawska w imieniu Prezydenta RP uroczyście dokonali aktu dekoracji medalami, wręczyli dyplomy i okolicznościowe legitymacje, a także kwiaty i upominki. Podczas uroczystości nie zabrakło również tortu, symbolicznego toastu i ciekawych rozmów.

Źródło: Gmina Wizna Aktualizacja: 24/10/2024 13:51
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości