Reklama

Dotacja dla klubów sportowych przegłosowana

12/07/2018 06:27

Czterysta tysięcy złotych w ramach promocji miasta przez sport otrzymają dwa łomżyńskie kluby. Kwota 250 tys. zł trafi do występującego w trzeciej lidze ŁKS 1926 Łomża, 150 tys. zł zaś, zasili budżet pierwszoligowych piłkarek ręcznych MKS Dwójka Łomża. Radni miejscy przychylili się do wniosku prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i uchwałę podjęli niemal jednogłośnie.

Dotacja ma pomóc klubom przynajmniej utrzymać aktualny poziom rozgrywkowy, w którym występują.

Dodatkowym zastrzykiem gotówki dla ŁKS 1926 Łomża, może okazać się, wprowadzony od 1 lipca tego roku Pro Junior System. PZPN zamierza przeznaczyć na rozgrywki trzeciej ligi milion złotych. Pieniądze trafią do czterech klubów, które w największym stopniu stawiać będą na zawodników do 21. roku życia z uwzględnieniem piłkarzy wychowanych w danym klubie.

Po wstępnej symulacji wykonanej po zakończeniu minionego sezonu wynika, że ŁKS 1926 jest na drugim miejscu. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to do Łomży może trafić zastrzyk gotówkowy w postaci 300 tys. zł. Zwycięzca otrzyma o sto tysięcy więcej.

Reklama

Prezes MKS Dwójki Łomża Iwona Gryczewska zaznaczała, że klub przeszedł w ostatnim czasie wiele zmian personalnych i organizacyjnych, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

- Dwójka do tej pory nie miała praktycznie sponsorów zewnętrznych i utrzymywała się głównie ze środków miejskich. Dopiero od dwóch miesięcy staramy się składać oferty do sponsorów i zainteresować ich naszym klubem. Chcemy rozsławić Łomżę na całą Polskę – mówiła Iwona Gryczewska prezes MKS Dwójki Łomża.

Dla obu klubów będzie to kolejne wsparcie z miejskiego budżetu. W ubiegłym roku ŁKS 1926 otrzymał z Ratusza 390 tys. zł, z czego 180 tys. zł pochodziło z promocji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości