Reklama

Droga po puchar wiedzie przez Kolno

06/09/2017 05:05

Od 1/16 finału rozpocznie rywalizację o Okręgowy Puchar Polski drużyna ŁKS-u 1926 Łomża, a pierwszym rywalem, który stanie ełkaesiakom na drodze po to trofeum będzie czwartoligowy Orzeł Kolno. Mecz rozegrany zostanie w Kolnie za tydzień, w środę 13 września.

ŁKS od kilku lat ma prawdziwy patent na zdobywanie pucharu na szczeblu województwa podlaskiego, dzięki czemu przed rozpoczęciem kolejnych sezonów możemy emocjonować się na łomżyńskim stadionie rywalizacją w rundzie wstępnej Pucharu Polski z drużynami drugo- i pierwszoligowymi. Jako, że ŁKS zazwyczaj mierzy się w drodze do finału z zespołami z niższych klas rozgrywowych, łomżyńscy kibice nie mają okazji dopingować w tych meczach swoich ulubieńców. bo rozgrywane są one poza Łomżą.

Tym razem będzie podobnie, jednak pierwsze pucharowe spotkanie biało-czerwoni rozegrają bardzo blisko, bo w nieodległym Kolnie. W dodatku na trybunach będzie to mecz przyjaźni pomiędzy obiema grupami kibiców, zatem zapowiada się dobra atmosfera. za tydzień, w środę 13 września o godz. 16.00 rozstrzygnie się kwestia awansu do kolejnej rundy. Żelaznym faworytem tego meczu będzie oczywiście łomżyński zespół, który występuje w wyższej klasie rozgrywkowej, a w okresie przygotowawczym strzelił Orłowi na jego stadionie w meczu kontrolnym aż pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego. Natomiast w rozgrywkach pucharowych po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się w sezonie 2015/16. Wówczas to, 20 kwietnia 2016 roku, po golach Michała Sadowskiego i Daniela Lemańskiego, ŁKS przywiózł z Kolna awans do półfinału OPP.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości