Reklama

Dzieci przyjdą na świat w Łomży. Szpital uruchamia Położnictwo z Salą Porodową i Oddziałem Noworodkowym

23/09/2020 15:38

Ważna wiadomość dla przyszłych mam. Od 1 października Szpital Wojewódzki w Łomży uruchomi Położnictwo z Salą Porodową i Oddziałem Noworodkowym - będą tu realizowane porody również dla pacjentek, które nie są zakażone koronawirusem. W możliwie najszybszym terminie do świadczenia usług powrócić ma też Ginekologia z patologią ciąży.

Jak przekazuje naszemu portalowi Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji, decyzja wojewody podlaskiego z dnia 14 września zobowiązuje Szpital Wojewódzki w Łomży do realizacji świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii zarówno dla pacjentek niezakażonych, jak i z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Oddział jest obecnie w trakcie realizacji tej decyzji.

- Jest to trudne zadanie, ponieważ oddział ma funkcjonować hybrydowo i przyjmować jednocześnie pacjentki bez podejrzenia zakażenia i zakażone. Wymaga to przygotowania i zorganizowania pracy, m.in. wyodrębnienia personelu medycznego, pomieszczeń i opracowania procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom i noworodkom - informuje Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Reklama

Z uzyskanych przez nasz portal informacji wynika, że od 1 października, po otrzymaniu ujemnych wyników badań personelu w kierunku COVID-19 zostanie uruchomione Położnictwo z Salą Porodową i Oddziałem Noworodkowym - będą realizowane porody dla pacjentek bez zakażenia i z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Ginekologia z patologią ciąży powrócą do świadczenia usług w późniejszym, możliwie najszybszym terminie.

- Jest to sytuacja dla nas trudna i wymaga odpowiedniego przygotowania, zapewniającego bezpieczeństwo hospitalizowanym pacjentkom - podkreśla Jolanta Gryc.

Reklama

Od przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny, oddział ginekologiczno-położniczy świadczył usługi wyłącznie dla pacjentek z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem.  Zakres świadczonych usług zmienia decyzja wojewody podlaskiego, na podstawie której oddział zobowiązany jest do realizacji świadczeń z zakresu położnictwa i ginekologii dla pacjentek niezakażonych i z potwierdzeniem zakażenia COVID-19.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości