Reklama

Dziś od rana policjanci prowadzą kontrole pojazdów i sprawdzają stan trzeźwości kierowców

Policjanci z KMP w Łomży od rana sprawdzają trzeźwość kierowców na naszych drogach. W tym roku, w woj. podlaskim nietrzeźwi kierowcy spowodowali 15 wypadków drogowych, a to prawie 8% ogółu wypadków.

Na drogach naszego województwa policjanci rozpoczęli akcję pn. trzeźwość. Funkcjonariusze kontrolują pojazdy i sprawdzają, czy wszyscy, którzy wsiedli dzisiaj za kierownicę, są trzeźwi. Tylko do końca lipca policjanci zatrzymali blisko 1000 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na podwójnym gazie.

Od początku roku nietrzeźwi kierowcy spowodowali 15 wypadków drogowych, a to prawie 8% ogółu wypadków. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Reklama

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości