W niedzielę na Stadionie Miejskim w Łomży rozegrana została 3. kolejka rozgrywek Młodziczek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Drugie miejsce w turnieju zajęły piłkarki Fortów Piątnica, czym przypieczętowały swoją pozycję wicelidera młodziczek województwa podlaskiego.
Aura pogodowa wyjątkowo sprzyjała. Białostockie drużyny na stadion przybyły tuż przed 9-tą rano, gdzie rozdysponowane zostały dla zawodniczek szatnie. Po ostatnich wskazówkach trenerów zespoły o godzinie 10-ej wyszły na murawę. Na trybunach licznie zasiedli kibice, którzy z entuzjazmem dopingowali Młodziczki podczas meczów. Pozytywne nastroje dopisywały wszystkim.
Mecze odbyły się na dwóch naturalnych boiskach stadionu. Każdy zespół rozegrał po trzy spotkania. Najlepszymi wynikami pochwalić się może zespół Włókniarza z Białegostoku, który uplasował się na 1. miejscu niedzielnych rozgrywek z 12 punktami.
Klasyfikacja niedzielnego turnieju 3. kolejki:
Włókniarz Białystok Forty Piątnica Włókniarz II Białystok MOSiR Łomża Ekosport BiałystokDruga lokata, już tradycyjnie, zajęta została przez zespół Fortów Piątnica, który przegrał - również tradycyjnie - tylko jeden mecz, z triumfatorkami tego turnieju. Dawna przepaść pomiędzy ekipami z Piątnicy a pierwszą drużyną Włókniarza jest jednak sukcesywnie zasypywana, a różnica dzieląca te drużyny maleje z meczu na mecz, na co wskazują wyniki spotkań. Tym razem Włókniarz wygrał już tylko 3:1, podczas gdy jeszcze niedawno w Białystoku piłkarki Fortów musiały przyjąć porażkę różnicą pięciu goli.
Również nieposiadający niemal żadnego doświadczenia i trenujący od zaledwie kilku tygodni zespół MOSiR Łomża robi wyraźne postępy. Dziewczęta wyprzedziły w tym turnieju młodą ekipą Ekosportu Białystok.
- Drużyna MOSiR Łomża dzielnie walczyła i dostarczyła widzom wielu emocji - powiedział Andrzej Modzelewski, Dyrektor MOSiR - Brawa należą się wszystkim zawodniczkom za niezwykłą aktywność na boisku i zaciętą rywalizację!
Po meczach dziewczęta oraz ich rodzice zaproszeni zostali do sali VIP, gdzie czekał już poczęstunek. Wszyscy chwalili gorącą zupę, która dodała energii na resztę dnia.
- Dziękujemy Zespołowi Szkół Weterynaryjnych w Łomży za pomoc w przygotowaniu pysznego posiłku! - mówią organizatorzy.
Kolejne rozgrywki odbędą się w już weekend 7-8 października. Gospodarzem 4. kolejki będzie zespół Forty Piątnica.