Reklama

Fotel lidera dla XYZ i Basketoholics, Ostrołęka odbija się od dna - IV kolejka MLK za nami

02/12/2015 08:42

W ubiegłą niedzielę na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 10 rozegrane zostały trzy spotkania w ramach rozgrywek Miejskiej Ligi Koszykówki. Była to już IV kolejka, po której nastąpiły znaczne zmiany w tabeli.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się drużyny Żubrów Zambrów i Met Plast-Kolor Ostrołęka. Obie drużyny przystępowały do tego meczu bardzo zmoblizowane. Dla zawodników z Zambrowa była to szansa na wskoczenie na pozycję lidera, dla Ostrołęki wygrzebanie się z ostatniej pozycji w lidze. Lepiej spotkanie zaczęli zawodnicy Met Plast - Koloru, wzmocnieni Rafałem Ryfą, który tego dnia był nie do zatrzymania (24 punkty, 12 zbiórek). To dzięki niemu, bardzo szybko uzyskali kilunastopunktową przewagę, której nie oddali już do końcowego gwizdka, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, 68:44.

Drugie spotkanie przyniosło bardzo dużo emocji. Nie mogło być inaczej, gdyż na parkiecie pojawiła się drużyna +-40. Bardzo ambitnie walczący zawodnicy zmierzyli się z Basketoholikami, którzy ten sezon mają bardzo udany. Mimo znacznej przewagi jaką osiągnęli zawodnicy z Basketo, z każdą minutą +-40 dochodziło do głosu, doprowadzając w ostatniej kwarcie do stanu, który pozwalał im na skuteczną walkę
o zwycięstwo. Jak zwykle w drużynie +-40 brylował Robert Kościelecki ( 29 punktów, 4/9 za
3 punkty), jednak to było za mało. W drużynie Basketoholisc kolejne duble-duble zaliczył Krzysztof Szypulski ( 10 punktów, 11 zbiórek) potwierdzając, że w tym sezonie będzie bardzo dużym wzmocnieniem nowej drużyny, dodatkowo znakomicie grą kierował Mariusz Choiński
( 6 asyst ), który wyrasta na czołowego rozgrywającego sezonu 2015/2016. Ostatecznie Basketoholics odniosło trzecie zwycięstwo w lidze, 47:38, utrzymując tym samym fotel lidera.

Reklama

Ostatnie spotkanie IV kolejki MLK to rywalizacja Old Skulls i Wojowników. Choć zwycięstwo Old Skullsow ani przez moment nie było zagrożone, z racji słabej gry Old Skullsów mecz nie mógł się podobać, jedynie zawodnicy Wojowników po tym spotkaniu mogą być z siebie bardzo dumni, gdyż zagrali jeden z lepszych meczów w swojej historii występów w MLK. Jedyny pozytyw gry Old Skullsów to 22 asysty drużyny i nagroda w postaci napojów energetycznych.

W następnej kolejce drużyny o napoje energetyczne LasVegas Energy Drink będą rywalizować w statystyce zbiórek. V runda zmagań ramach MLK już w najbliższą niedzielę, 6 grudnia
od godziny 15:00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 10.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości