Zespół Góralczyk Team został zwycięzcą IX edycji Pucharu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża. Drugie miejsce przypadło ekipie Demed-u, a trzecim miejscem może cieszyć się drużyna DeSeniors.
W rywalizacji o Puchar Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża brało udział trzynaście drużyn, które podzielone zostały na 4 grupy - rywalizacja odbywała się na zasadzie każdy z każdym. Do fazy ćwierćfinałowej awansowały drużyny: UKS Trójkąt, Demed, DeSeniors, Góralczyk Team, GKS Łomża, Wiźniacy, BTS Szymańscy oraz KS Biel Sonarol Jeziorko.
Zacięte ćwierćfinały i półfinały wyłoniły cztery ekipy, które pozostały w grze o podium. W finale spotkały się ze sobą zespoły Demed-u oraz Góralczyk Team, natomiast o brąz rywalizowali UKS Trójkąt i DeSeniors. W meczu o trzecie miejsce, po upłynięciu regulaminowych 20 minut gry, na tablicy widniał wynik 1:1. Zgodnie z zasadami, o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się ekipa DeSeniors.
Finał rozgrywek o Puchar MLPN MOSiR Łomża zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść Góralczyk Team. Hattricka zdobył Michał Pardo, który prawdopodobnie będzie niedługo reprezentował biało-czerwone barwy ŁKS 1926 Łomża. Warto podkreślić, że dla Demedu jest to już trzecie wicemistrzostwo zdobyte w trakcie dziewięciu edycji Pucharu MLPN.
Decyzją komisji sędziowskiej oraz organizatorów, tytułem najlepszego bramkarza turnieju może szczycić się Adam Korytkowski (DeSeniors), najlepszym zawodnikiem został Marcin Chojnowski (Demed), a drugi rok z rzędu po koronę króla strzelców sięgnął Michał Pardo. Oprócz pucharów, zawodnicy otrzymali karnety na siłownię Best-Gym oraz wejściówki do Parku Wodnego.
- Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i z przyjemnością przypominamy, że sezon MLPN MOSiR ŁOMŻA 20119/2020 rusza już niebawem. Zawody zostaną rozegrane z podziałem na dwie ligi. Więcej informacji wkrótce na www.mlpnlomza.ligspace.pl - przekazuje MOSiR.
fot. MOSiR