Znakomity występ zawodników Ludowego Klubu Sportowego Narew Łomża podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce w Zamościu!
Reprezentanci klubu osiągnęli najlepszy wynik punktowy w 50-letniej historii klubu, zdobywając aż 32,66 punktu w ramach Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
Zawody, które odbyły się w miniony weekend, są najważniejszym wydarzeniem sezonu dla młodzików (w wieku 14–15 lat) i mają kluczowe znaczenie w klasyfikacji prowadzonej przez Instytut Sportu Młodzieżowego w Warszawie. W rywalizacji wzięła udział 14-osobowa reprezentacja łomżyńskiej Narwi, dostarczając powodów do ogromnej dumy zarówno dla klubu, jak i całego województwa podlaskiego.
- Wyniki te są owocem codziennej pracy treningowej przez cały rok oraz wakacyjnych zgrupowań, podczas których zawodnicy doskonalą swoje umiejętności motoryczne, techniczne i taktyczne - podkreślają trenerzy PZLA, Jan Kotowski i Andrzej Górski.
Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści:
Błażej Galiński – sensacyjny złoty medal w rzucie oszczepem z wynikiem 37,12 m (uczeń I klasy ZSEiO nr 6 w Łomży),
Szymon Trzaska – srebrny medal w skoku w dal – 5,93 m (uczeń I klasy III LO w Łomży),
Kamil Dymnicki – brązowy medal w trójskoku – 12,05 m (uczeń I klasy ZSMiO nr 5 w Łomży),
Mateusz Komorowski – brązowy medal w skoku wzwyż – 165 cm (uczeń klasy VIII SP w Jedwabnem).
Nie zabrakło również lokat tuż za podium. Nasi zawodnicy kilkukrotnie uplasowali się na czwartych miejscach:
Błażej Galiński – pchnięcie kulą – 10,77 m,
Sebastian Serafiński – skok wzwyż – 165 cm,
Kamil Dymnicki – skok w dal – 5,69 m,
Łukasz Karwowski – bieg na 100 m – 11,67 s.